Brand Name

انتخاب یک نام جذاب برای برند جدید اینترنتی شما متناسب با فعالیت

کد BRN خدمات

چرا یک نام برند خوب مهم است؟

نام برند از جهات مختلفی حائز اهمیت است. یک نام برند خوب می‌تواند باعث شود که مشتریان شما را به راحتی به خاطر داشته باشند، و حتی می‌تواند به معنی تبلیغات مجانی باشد! و یا  حتی نام برند می‌تواند به شما و کارمندان آینده تان کمک کند به یاد داشته باشید که چرا این کار را انجام می‌دهید. شرکت‌های نام گذاری تخصصی زیادی در جهان وجود دارند که هزاران دلار برای پیدا کردن نامی که جدید، مد روز، مرتبط با کار، منطقی، به یاد ماندنی و… باشد، دریافت میکنند. که نشان دهنده اهمیت یک نام برند  مناسب است. با این حال، اگر یک کسب‌وکار کوچک را شروع می‌کنید، ممکن است اولویت‌های دیگری داشته باشید و بودجه‌ تان به شما اجازه ندهد تا به این میزان برای نام برند هزینه کنید. 

ویژگی های یک نام برند خوب

نام نهایی و انتخابی شما برای برند جدیدتان باید شامل موارد زیر باشد

معنی دار بودن نام برند، ماهیت برند شما را نشان میدهد، یک تصویر ذهنی به مخاطبین میدهد، و یک ارتباط حسی را بین مخاطبین و برند شما پرورش میدهد.

این نام باید متمایز، منحصر به فرد و به یادماندنی باشد. و با نام سایر برند ها متفاوت باشد.

نام برند باید برای مردم به راحتی قابل تفسیر و هجی کردن باشد و حتی اگر یک نام عجیب و فریب انتخاب میکنید به راحتی به ذهن سپرده شده تا بتوانند این نام را جستجو کنند.

این نام باید برای ثبت دامنه و راه اندازی همه شبکه های اجتماعی در دسترس باشد. تا بتوانید نام برند خود را به یک شکل در همه شبکه های مورد نظر به ثبت برسانید.

نام برند میتواند به گونه ای انتخاب شود تا در آینده همراه با شرکت شما گسترش یابد و  برای نام محصولات، خدمات و بخش های جدید کسب و کار شما به عنوان پیشوند یا پسوند مورد استفاده قرار بگیرد.

نام برند باید به گونه ای انتخاب شود که بتوانید با استفاده از المان های مختلف بصری مثل آیکن، رنگ، طراحی و… آن را به یک لوگوی قابل تفسیر تبدیل کنید.

چگونه یک نام برند خوب انتخاب کنیم؟

انتخاب یک نام مناسب برای برند که علاوه بر دارا بودن تمامی موارد اصولی، می بایست قابلیت ثبت دامنه و شبکه های اجتماعی و… را داشته باشد، نیازمند ساعت ها، روز ها و یا حتی ماه ها فکر، مطالعه و همفکری میباشد. ما با همکاری متخصصین خود و تشکیل اتاق های فکر، به شما کمک میکنیم تا مناسب ترین نام را برای برند خود انتخاب کنید. کارشناسان ما با توجه به معیار های مهم برای کسب و کار شما، گزینه هایی را در اختیار شما قرار خواهند داد تا در نهایت بهترین نام را برای برند خود انتخاب نمایید.
نظرات زیاد و تحقیقات کمی درباره این موضوع که چه مواردی باعث تشکیل یک نام برند خوب می شود وجود دارد. برای مثال یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ در دانشگاه آلبرتا نشان داد که مشتریان واکنش مثبت تری نسبت نام های برند که دوبخشی هستند دارد. KitKat، Coca-cola ،Jelly Belly و …اما به هر حال هیچ فرمول جادویی وجود ندارد، ویژگی های مشترکی وجود دارد که استفاده از نام برند را برای شما و به ذهن سپردن آن برای دیگران را ساده میکند .در ادامه به ویژگی های اصلی یک نام برند خوب اشاره میکنیم:

انواع نام های تجاری

با تنوع بالای نامگذاری برند ها آشنا شوید.

نام یا نام خانوادگی

Family Names

مانند: H. J. Heinz Company / Ford Motor Company / Colgate

نام های اختصاری

Acronyms

مانند: IBM / GEICO / KFC

نام های ساختگی

Constructed Words

مانند: Instagram / Microsoft / Aeroplan

کلمات اختراعی

Invented Words

مانند: Accenture / Dasani / Viagra

با غلط املایی

Misspelled

مانند: Flickr / Tumblr / UNKNWN

کلمات کوتاه شده

Truncated Words

مانند: FedEx / MetLife / Cisco

کلمات واقعی

Real Words

مانند: Apple / Caterpillar / Staples

کلمات اسطوره ای

Mythical Names

مانند: Nike / Pandora / Hermès

کلمات مرکب

Compound Words

Facebook / Snapchat / BlackBerry

Brand Name

انتخاب یک نام جذاب برای برند جدید اینترنتی شما متناسب با فعالیت

جستجوگر زاگرس