Logo Design

طراحی لوگو و نشان برند با گرافیک حرفه ای و تکنیک های مدرن و ماندگار

کد LGD خدمات

لوگو یک علامت گرافیکی، نماد یا سمبل است که برای کمک به ترویج شناخت عمومی نسبت به یک کسب و کار، سازمان و… طراحی میشود. طراحی لوگو در انواع گوناگونی انجام میشود. مانند طراحی لوگو تمثیلی یا طراحی لوگو با استفاده از حروف و … قبل از اینکه افراد متنی را بخوانند، میتوانند به راحتی لوگو را تشخیص دهند. از این رو لوگو از مهمترین عناصر هویت یک برند بشمار می رود.

ویژگی های لوگو حرفه ای

پنج ویژگی اصلی برندینگ برای طراحی لوگو حرفه ای

اولین ویژگی یک لوگو حرفه ای سادگی، وضوح و نظم است. در تمامی مراحل طراحی، سادگی باید همیشه در اولیت قرار بگیرد. یک لوگو ساده همیشه قدرت بیشتری دارد و  احساس اطمینان خاطر را به بیننده انتقال می دهد. لوگو ساده بر خلاف یک طراحی پیچیده، نشان دهنده اعتماد به نفس است.

یک لوگو حرفه ای بیشتر از یک طراحی خوب است. اولین نکته مهم، نمایش یک پیغام روشن از ارزش ها یا نوع فعالیت برند تان است. یک لوگو حرفه ای از همه جهات با بیننده حرف میزند! برای مثال انتخاب رنگ لوگو فراتر از سلیقه است. دلیل انتخاب رنگ و رعایت اصول روانشناسی، مزیت بزرگی برای لوگو خواهد بود. رنگ ها احساسات خاصی را منتقل می کنند در حالی که سلیقه شما ممکن است برای بیننده جذاب نباشد.

از نظر علمی و به دلیل نوع قرار گرفتن چشم ها، تصاویری که به صورت افقی و در محدوده نسبت طلایی (عدد فی = مستطیل فرضی با نسبت ۱:۱.۶۱۸) هستند، زیباتر دیده میشوند. رعایت این نکنه و موارد این چنینی از اصلی ترین نکات طراحی لوگو هستند که از عوامل تاثیر گذار در قیمت طراحی لوگو است.

این ویژگی بسیار مرتبط با اصل سادگی است. در کانال های مختلف، لوگو ممکن است فقط چند ثانیه دیده شود. آیا این زمان برای یک درک کلی از لوگو شما کافیست؟ یک لوگو حرفه ای به گونی ای طراحی میشود که توسط عناصر کلیدی سریعا لحن یا پیام خود را به بیننده منتقل کند و در ذهن او نقش ببندد.

مشاهده لوگو ها برای الهام گرفتن، ایده خوبی است. اما نباید بیش از حد شبیه به لوگوی دیگری بنظر بیایید. یک لوگو حرفه ای باید شما را از سایرین متمایز کند و عامل تشخیص برند تان باشد.

اهمیت طراحی لوگو

درباره اهمیت طراحی لوگو، بدون شک اولین و بیشترین المانی که از یک برند قابل مشاهده است، فقط و فقط لوگو است. طبق تحقیقات، از مهم ترین عوامل برای ایجاد وفاداری، اولین برداشت مشتریان از برند شما است. این تحقیق و بسیاری از مطالعات دیگر اهمیت طراحی  لوگو که اولین تصویر برند شماست را نشان می دهد. طراحی لوگو از جهات متعددی حائز اهمیت است. نوع طراحی لوگو شما نشان دهنده هویت، معیار شناخت، حرفه ای گری و حتی وسعت جغرافیایی برند شماست.

سبک های طراحی لوگو

آشنایی با تنوع طراحی نشان در جهان

طراحی ترکیبی

Combination

این سبک لوگو درواقع ترکیبی از یک طراحی نوشتاری (Letter Mark یا Word Marks) و یک طراحی تصویری (Pictorial یا Mascots یا Mascots ) است.

مانند: Doritos – Burger King- Lacoste

طراحی سمبل

Mascots

این سبک لوگو معمولا رنگارنگ، کارتونی و همیشه بسیار فانتزی و سرگرم کننده طراحی می شوند. این سبک انتخابی عالی برای نمایش چهره یا سخنگوی برند است.

مانند: KFC – Kool Aid Man, Mr. Pinut

طراحی اختصاری

Letter Mark

این سبک لوگو بر پایه تایپوگرافی و از متشکل از چند حرف طراحی میشود که معمولا با حروف اختصاری نام شرکت و بسیار ساده شکل میگیرد.

مانند: Google – Visa- CocaCola

طراحی تصویری

Pictorial

طراحی به سبک تصویری به بیان ساده استفاده از یک تصویر یا طرح گرافیکی به عنوان آرم است. و معمولا طراحی این نوع لوگو بدون استفاده از متن است.

مانند: Apple – Twitter – Target

طراحی نمادین

Emblem

سبک نمادین معمولا با ترکیب یک نماد و فونت طراحی میشود و همیشه ظاهری سنتی از سبک برند را به خوبی نمایش میدهند.

مانند: Harvard – Starbucks – Harkey Davidson

طراحی با کلمات

Word Marks

در این سبک، طراحی لوگو تنها بر روی فونت و نام برند متمرکز است. وقتی نام برند شما مختصر و خاص است این نوع طراحی گزینه بسیار مناسبی است.

مانند: Google – Visa- CocaCola

طراحی انتزاعی

Abstract

سبک خاصی از طراحی لوگو که بجای تصویر، از اشکال هندسی که نمایش دهنده نشانه ای از برند هستند استفاده می شود.

مانند: BP – Pepsi – Adidas

تعرفه طراحی لوگو

ارزانترین و گرانترین قیمت طراحی لوگو

تعرفه طراحی لوگو به آیتم های زیادی بستگی دارد و در بسیاری از موارد طراحی لوگو قیمت مشخصی ندارد!  تعرفه طراحی لوگو در ایران معمولا از ۱۰۰ هزار تا  ۷۰۰ هزار تومان برای طراحی نیمه حرفه ای، ۷۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان برای طراحی حرفه ای، و ۲ تا ۱۰  میلیون تومان به بالا،  برای طراحی فوق حرفه ای با توجه به خلاقیت و شیوه کار طراح، متغیر است.

یک لوگو حرفه ای ساده است، اما برای طراحی نیاز به طی مراحل تحقیق، اعمال استراتژی، انتخاب عناصر و… دارد. بنابراین کار ساده ای نیست و نیاز به زمان زیادی دارد و طبیعتا با قیمت ارزان امکانپذیر نیست.

کسب و کار ها  با توجه به بودجه خود، هزینه ای را به طراحی لوگو اختصاصی می دهند. لوگو برند از اصلی ترین و به یادماندنی ترین مشخصه های یک برند موفق است و نیازمند توجه ویژه ای است. شرکت های موفق هزینه های زیادی را به طراحی یا بروزرسانی لوگو اختصاص میدهند. 

شرکت British Petroleum برای طراحی لوگو  در سال ۲۰۰۰ مبلغ ۲۱۱ میلون دلار پرداخت کرد مثالی دیگر شرکت Accenture است که مبغ ۱۰۰ میلیون دلار برای نام و لوگوی برند خود هزینه کرد. با این حال برند های موفقی هم هستند که لوگو خود را رایگان یا با هزینه ناچیز طراحی کرده اند.

شروح طراحی لوگو با زاگرس

طراحی اختصاصی با رعایت اصول برندینگ

Logo Design

طراحی لوگو و نشان برند با گرافیک حرفه ای و تکنیک های مدرن و ماندگار

جستجوگر زاگرس