Domain

شروع برندسازی موفق اینترنتی با انتخاب یک دامنه بسیار مناسب با کسب و کار شما با پسوند .COM

کد DOM خدمات

انتخاب نام دامنه برای برند

نام دامنه یک ابزار بازاریابی و جستجو با ارزش است که مشتریان را به سایت شما هدایت می کند.انتخاب نام و ثبت دامنه نباید با عجله انجام شود. این کار ممکن است به ساعت ها و روز ها زمان نیاز داشته باشد و بعد از تحقیقات باید گزینه های زیادی بررسی شوند. این یکی از مهمترین تصمیمات در بازار آنلاین شما باشد.

مزایای انتخاب نام دامنه خوب

نام دامنه خوب اعتبار حرفه ای به برند و کسب وکار شما می بخشد و شما را از میلیون ها سایت با موضوعات مختلف در اینترنت جدا می کند.

وبسایت شما محل نمایش برند شما است. مانند ویترین یک فروشگاه، یک دامنه خوب باعث آگاهی مخاطبین و جذب مشتری خواهد شد.

یک نام دامنه خوب شما را به عنوان یک برند باهوش و مطابق با فناوری روز معرفی می کند. مهم نیست که محصولات خود را آنلاین میفروشید یا خیر. قدرت شما در دنیای آنلاین برای شهرت شما بسیار مهم است.

نام دامنه خوب برای برند شما پویایی ایجاد میکند! نام دائمه خوب همیشگی است و حتی زمانی که کسب و کار خود را به کشوری دیگر انتقال دهید قابل استفاده است.

با طراحی یک سایت خوب و ورود به نتایج جستجو، نام دامنه بیشترین چیزی است که از برند شما دیده خواهد شد. بنابراین نام دامنه خوب اهمیت ویژه برای برند شما است.

اصول انتخاب نام دامنه

یک نام دامنه مناسب و اصولی ویژگی های زیر را داراست:

به یاد ماندنی

Memorable

در مرحله اول نام دامنه خوب باید به یاد ماندنی باشد. نام دامنه به یاد ماندنی به راحتی  قابل تلفظ و هجی کردن است و به راحتی تلفظ می شود. نام دامنه به یاد ماندنی ارتباط افراد با سایت شما  و احتمال صحبت درباره آن با بقیه را افزایش می دهد. 

توصیف برند

Descriptive

در حالت ایده آل، یک نام دامنه خوب باید نام برند شما باشد.  با این حال استفاده از نام برند همیشه ممکن نیست. مثلا مواقعی که نام برند شما طولانی است یا قبلا ثبت شده است(البته که اولین قدم انتخاب نام برندی است که دامنه آن قابل ثبت باشد). در چنین مواردی نام دامنه باید توصیفی از نام برند باشد.

منحصر به فرد

Unique

نام دامنه خوب، منحصر به فرد است. با توجه به اینکه اکثر دامنه های یک کلمه ای ثبت شده اند، میتوانید از اسم های دو کلمه ای استفاده کنید مثل You Tube یا با تغییر کلمه اصلی یک کلمه جدید بسازید مثل Flickr. سعی کنید تا نام دامنه بینظیری انتخاب کنید.

مناسب SEO

Maximizes SEO

نام دامنه میتواند در بهینه سازی نتایج جستجو تاثیرگذار باشد. نام دامنه خوب، از طریقی اشاره ای به برند یا کسب وکار شما میکند. این کار ماهیت و محتوای شما را به موتور های جسجتو نشان می دهد. اما همچنان بهترین گزینه برای نام دامنه نام برند شماست.

کوتاه

Short

نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید. هرچه نام دامنه کوتاه تر باشد به یاد ماندنی تر است و کمتر احتمال اشتباه تایپی دارد. همچنین هرچه نام دامنه طولانی تر باشد امکان سوء استفاده افراد سود جو بیشتر خواهد بود.

شروع انتخاب نام برند با زاگرس

انتخاب نام دامنه را به زاگرس بسپارید

Domain

شروع برندسازی موفق اینترنتی با انتخاب یک دامنه بسیار مناسب با کسب و کار شما با پسوند .COM

جستجوگر زاگرس